Skúsme si nezatvárať oči a srdcia. Snažme sa porozumieť, ako chudoba vzniká a ako sa prejavuje. Len vtedy dokážeme vnímavejšie pristupovať k ľuďom, ktorí v nej žijú a snáď im i lepšie pomôcť.

Cesta von (Fluidum Film) je autorský dokumentárny film, ktorý cez silný príbeh omám Alexandry Giňovej, Vierky Kováčovej a Ingridy Ferencovej, rozpráva o boji rómskych žien proti generačnej chudobe v segregovanej rómskej osade v Zborove.

Chceš dostávať novinky a spolu s nami porozumieť chudobe?

 

Odoslaním mojich údajov vyjadrujem súhlas s ich spracovaním v rámci pravidiel ochrany osobných údajov, s ktorými som sa oboznámil.  

 
Katherine Boo a jej Krásne zajtrajšky

Toto nie je fikcia, ale skutočnosť opísaná reportérkou, ktorá získala Pulitzerovu cenu. Boo navštevovala štyri roky (v 2007-2011) slum Annávádí v indickom Bombaji. Vznikol z toho vzrušujúci dokumentárny román o reálnom živote ľudí žijúcich v odpadkoch.

Čítajte viac
Rámec pre porozumenie chudobe od Ruby Payne

Ruby K. Payne je jednou z najznámejších amerických odborníčok na tému chudoby. Jej kniha Rámec pre pochopenie chudoby získala medzinárodný ohlas a stala sa dôležitou učebnicou pre študentov sociálnej práce. Ovplyvnila stovky tisíc profesionálov.

Čítajte viac