Čo s vecami, ktoré čakajú na nového majiteľa? 

Pýtate sa nás, či by omamy vedeli využiť hračky, knižky, alebo edukatívne pomôcky na lekciách. Máte doma užitočné veci, s ktorými sa hrávali vaše deti a tie by ste s radosťou posunuli ďalej. Nech poslúžia iným deťom. Áno, radi recyklujeme, "dedíme" a posúvame všetko využiteľné do rodín, s ktorými pracujú omamy. Zároveň neradi hromadíme to, čo využiť nevieme.

Veci od vás vieme prevziať v kancelárii na Miletičovej 30 v Bratislave. Ak ste z iného kúta Slovenska, dajte nám vedieť, niečo vymyslíme. 

Napíšte nám na zchudoby@cestavon.sk. Dohodneme sa. Ďakujeme.  

Na fotografiách nájdete príklady niektorých hračiek a pomôcok, ktoré omamy využívajú: drevené skladačky a vkladačky, mäkké loptičky, vkladacie poháriky, veže, rolničky, autíčka, magnentické rybky, farbičky, drevené písmenká a pexeso, hrazdička pre bábätká, kužele, plastelína atď. 

Po dohode a podľa kapacity preberieme detské kočíky, sezónne detské oblečenie (na jar letné, na jeseň zimné), či topánočky. Prosím, napíšte nám.

Využiť nevieme: plyšákov, plastové hračky a hračky na baterky, knihy pre školákov, drobné figúrky, Barbie a trendové hračky.

Z kapacitných dôvodov a tiež preto, aby sme nevytvárali u chudobných ľudí návyk prijímania vecí, oblečenie pre dospelých a veci do domácností prevezmeme len v prípade, že vieme o rodine, ktorá je aktuálne vo veľkej núdzi.