ROZBEHNI OMAMY

22. - 30. máj 2021

Ak nám pomôžeš rozbehnúť ďalšie omamy, čoskoro ich môžeme mať už 24. Aj vďaka tebe sa tak budú môcť venovať  450 deťom z chudobných osád a rozvíjať ich už od narodenia.

 
 
 

Riaditeľ Cesty von Pavel Hrica pred 3 rokmi bežal prvýkrát charitatívny polmaratón. Oslovil svojich kamarátov a známych, aby ho v behu podporili. Výťažok zo zbierky pomohol v rozbehu úplne prvých omám. Každý rok takto behá pre novú skupinu omám, keďže sa program snažíme rozšíriť stále do nových chudobných komunít. Tento rok sa môžeš k nemu pridať aj ty a pomôcť tak rozbehnúť nové omamy. Zvoľ si vlastné miesto, vzdialenosť a výšku štartovného. 

Nesúťažíme, rozbiehame.

#rozbehniomamy

22. - 30. máj 2021

Zapojiť sa dá tromi spôsobmi, vyber si ten svoj.  

 

Chcem bežať sám. Ľubovoľnú vzdialenosť. Možno trochu viac ako bežne. Lebo aj omamy to na začiatku majú náročné. Zaplatím symbolické štartovné vo forme daru.

Chcem bežať, ale nie sám. Oslovím svojich známych, aby môj beh podporili. Spoločnou zbierkou tak pomôžeme rozbehnúť viac omám. 

Pobežím len virtuálne. Nie každý rozbiehač musí aj bežať. Rád/a podporím rozbeh nových omám finančne. Nové omamy potrebujú povzbudenie, jedno symbolické im takto pošlem.

 
Omamy dnes pracujú v chudobných komunitách na strednom a východnom Slovensku, kde pomáhajú rozvíjať 300 detí v ranom veku.

Aktivity počas pravidelných lekcií omamy pripravujú tak, aby rozvíjali citovo-sociálnu stránku detí, ich pozornosť, jemnú a hrubú motoriku, kognitívne schopnosti a reč. Počas lekcie sa omama snaží zapojiť do aktivít aj mamičku a na konci sa dohodnú, čo bude doma s dieťatkom precvičovať počas týždňa. Štartujeme intenzívnejšiu spoluprácu i s miestnymi škôlkami. Do nich nastúpilo v septembri minulého roka prvých 23 absolventov programu Omama.  

Sme v procese výberu nových omám. Ak nám pomôžete vyzbierať 15.000 eur, budeme ich môcť hneď zamestnať.
Suma postačí na trojmesačnú mzdu pre všetky nové omamy, úvodné zaškolenie, sadu edukatívnych hračiek a mentorky, ktoré im v rozbehu pomôžu. 


Už 450 detí dostane šancu prísť do školy pripravenejších.

Spolu ste už vyzbierali 21 073 eur. Ďakujeme.

Každé euro vyzbierané nad cieľovú sumu nám pomôže pokryť mzdy a vzdelávanie nových omám v ďalších mesiacoch. 

Všetkým, ktorí rozbiehate nové omamy, veľmi pekne ďakujeme.

Omamy pomáhajú rozbehnúť aj:

Pavel Hrica

Veronika Rendeková

Zuzana Úradníčková

Tím ALKA.help

Darina Luščíková

Alžbeta Lukáčová

Matej Sajfa Cifra

Lenka Zúbriková

Accenture Runners Club

Barbora Repková

Veronika Cifrová Ostrihoňová

Ondrej Javorka

Kristína Vachová

Marianna Okuliarová

Marianna Serbajlo Andreeva

Zuzana Kovačič Hanzelová 

Soňa Pochybová

Daniel Coulton-Shaw

Eva Balážiková

Martin Vavrinčík

Aj ja pomôžem rozbehnúť nové omamy!