Zahraniční Slováci pre omamy

Vytvorme komunitu, ktorá sa zapojí do riešenia chudoby
na Slovensku cez vzdelávanie detí od narodenia.

Pozývame ťa prepojiť sa s ľuďmi, ktorým záleží na Slovensku a na tom, aby sa v ňom žilo dobre každému.

Ak čítaš tento text, pravdepodobne žiješ v zahraničí, študuješ tam, pracuješ, možno si si založil*a rodinu. Dostal*a si šancu presadiť sa, využiť svoje talenty. Podporili ťa rodičia, škola, alebo ľudia, ktorí ti verili. Nie každý však takéto príležitosti má. Deti z najchudobnejších rómskych komunít sa väčšinou dostanú najďalej po hranice svojho okresu a často nedoštudujú ani základnú školu. Generačná chudoba sa tam dedí a negatívne ovplyvňuje životné šance detí.

Preto v týchto komunitách pracujú omamy, ktoré pomáhajú deťom a ich rodičom posúvať štartovaciu čiaru bližšie k ich rovesníkom zo strednej triedy a rozvíjajú ich už od narodenia.

Aj keď žiješ mimo hraníc Slovenska, možno cítiš spoločenskú zodpovednosť pomôcť svojej krajine, regiónu, alebo skupine ľudí. Či sa raz plánuješ vrátiť, alebo chceš v súčasnom domove zostať na trvalo, do pomáhania sa môžeš teraz zapojiť aj na diaľku. My v organizácii Cesta von máme niekoľko nápadov, ako by to šlo a veľmi radi si vypočujeme tie tvoje.

Daj nám o sebe vedieť v tomto formulári:

  Nezáväzný registračný formulár

  • Osobné údaje
  • Informácie o tebe


  Kontaktné údaje  Aký je tvoj talent, vedomosti alebo schopnosti, ktoré nám chceš ponúknuť? *

  Aká je tvoja motivácia zapojiť sa do programu, ktorý rieši chudobu na Slovensku? *

  Vieš o ďalších Slovákoch vo svojom okolí, ktorí by sa radi zapojili do pomoci? *  – Ondro urobil zbierku pre omamy počas svojho behu v Austrálii

  – Ema a Marieta nám pomohli s prekladom webky do nemčiny

  – Samo urobil v Prahe foto výstavu o práci omám

  – Marianna nám pomohla preložiť našu výročnú správu do angličtiny

  Sledujte nás na Instagrame