Venuj
materiálny dar

Pýtate sa nás, či by omamy vedeli využiť hračky, knižky, alebo edukatívne pomôcky na lekciách. Máte doma užitočné veci, s ktorými sa hrávali vaše deti a tie by ste s radosťou posunuli ďalej. Nech poslúžia iným deťom. Áno, radi recyklujeme, „dedíme“ a posúvame všetko využiteľné do rodín, s ktorými pracujú omamy. Zároveň neradi hromadíme to, čo využiť nevieme.

Omamy na lekciách postupujú podľa omamovského manuálu a využívajú pomôcky špecifické pre danú aktivitu. Omamám pripravujeme rovnaké sady hračiek a knižiek, postupujeme podľa presných zoznamov.

Využívajú najmä drevené skladačky a vkladačky, mäkké loptičky, vkladacie poháriky, veže, rolničky, malé autíčka, magnentické rybky, farbičky, drevené písmenká, drevené pexesá, hrazdičky pre bábätká, kužele, plastelínu, bábiky-bábätká atď.

Využiť nevieme: plyšákov, plastové hračky a hračky na baterky, knihy pre školákov, drobné figúrky, Barbie a trendové hračky.

Po dohode a podľa aktuálnej kapacity preberieme aj detské kočíky, sezónne detské oblečenie (na jar letné, na jeseň zimné), či topánočky.

Z kapacitných dôvodov a tiež preto, aby sme nevytvárali u chudobných ľudí návyk prijímania vecí, oblečenie pre dospelých a veci do domácností prevezmeme len v prípade, že vieme o rodine, ktorá je aktuálne vo veľkej núdzi.

Pomôže, keď vaše hračky nafotíte a napíšete odkiaľ ste. Ozvite sa Mirke:

Email: miriam.holecova@cestavon.sk

Osobne vieme veci prevziať v kancelárii na Miletičovej 30 v Bratislave a prípadne po dohode aj v regiónoch.

Omamy sa najskôr učia s pomôckami pracovať na školeniach

Sledujte nás na Instagrame