Vízia 2030

„Je to veľmi ancibiózne, ale chcem to dať,” povedala voľakedy jedna z našich omám ohľadne svojich snov. Boli sme na tom podobne, keď sme sa v roku 2023 spolu zasnívali o budúcnosti komunít, v ktorých pôsobíme, o programoch a výsledkoch Cesty von. Mali sme odvážne želania v ťažkých témach, ktorým sme niekedy možno ani do hĺbky nerozumeli a nevedeli ich správne pomenovať, ale veľmi sme túžili spraviť posun v kvalite života zabudnutých ľudí žijúcich na okraji spoločnosti. Nechceli sme dokola počúvať sebapotvrdzujúce tvrdenia: „Toto sa nikdy nezmení!“ „Tu už nič nepomôže!“ „To nie je reálne!“…

Vízia 2030

Veríme, že zmena k lepšiemu je možná. My tvoríme realitu! Táto vízia je našou spoločnou maľbou, obrazom želanej budúcnosti, ku ktorej sme sa v roku 2023 rozhodli smerovať. Vízia sumarizuje naše sny a nádeje, ktoré chceme v roku 2030 v čo najväčšej možnej miere vidieť i v realite. Je to budúci príbeh, ktorý sme si vopred nadizajnovali. K napĺňaniu tejto vízie môžete svojím dielikom prispieť i vy. Ďakujeme.

Na tvorbe tejto vízie sa podieľali omamy, mentorky, supervízorky, filipovia, amali, obyvatelia chudobných osád, naši darcovia a fanúšikovia, ale aj koordinátori, vedenie organizácie a správna rada Cesty von. Využili sme pri tom metódu „vizionovania“ podľa rád Ariho Weinzweiga, nášho priateľa a spolumajiteľa jednej z najinšpiratívnejších firiem na svete Zingerman’s. Víziu ilustroval Ryan Stiner, ktorý takmer 15 rokov spoluvytváral aj vizuálny štýl Zingermanov.


Všetkým veľká vďaka.

Vízia 2030 na stiahnutie
Vízia 2030
Postranná grafika
Postranná grafika
Postranná grafika
Postranná grafika
Postranná grafika

Sledujte nás na Instagrame