Získaj nesmrteľnosť

Tvoje dedičstvo či jeho časť môže pomáhať ďalším generáciám, aby sa dostali von z extrémnej chudoby. Vieš im vrátiť šancu, sny anádej. Dokážeš im zmeniť život. 

Vo svete je bežné, že ľudia menšiu alebo väčšiu časť svojho dedičstva určia v závete na vybraný dobročinný účel. Je to najlepší spôsob, ako po sebe zanechať konkrétnu dobrú stopu a pomáhať i po smrti. Môže ísť o peniaze, ale napríklad i o nehnuteľnosť či iný majetok. Je to úžasná príležitosť, ako urobiť svet lepším.

Pani Zuzana, prvá darkyňa, ktorá sa rozhodla podporiť omamy vo svojom závete, nám povedala: „Keď som odišla žiť do zahraničia, začínala som od nuly a vtedy mi pár ľudí pomohlo mať dobrý nový štart. Ja to cítim ako férovú šancu, dať to ďalej a pomôcť iným, mať lepší začiatok. Som 4-násobná krstná mama. Najstarší krstný syn je už teraz oteckom, najmladšia krstná dcérka má 2 roky. Veľmi sa teším, že môžem sledovať ich rozvoj a veľmi by som chcela, aby mali všetky detičky také isté šance. Pre nás maličkosť, pre niektoré rodiny obrovská podpora. Od prvej sekundy som bola nadšená fanúšička tohto programu a začala som rozmýšľať, ako sa dá omamám pomôcť. Spomenúť omamy v mojom testamente beriem ako férovú šancu, dať niečo dobré, čo mne bolo dopriate, ďalej.“

Cestu von som zahrnula do svojho závetu. Veľmi si želám, aby aj chudobné deti mali lepšiu štartovaciu čiaru v živote. Nevybrali si, kde sa narodia. My všetci, ktorí sme nevyrastali v chudobe, sme brali veľa vecí ako samozrejmosť. Ani si neuvedomujeme, ako veľmi sme privilegovaní. A cítim sa byť dlžník, dať z tých privilégií niečo ďalej.

Zuzana Gehrig

vedecká pracovníčka, odborníčka na výživu a sexuologička, darkyňa Cesty von

Ak uvažujete zahrnúť Cestu von do Vášho závetu, dajte vedieť Hele.

Email: hela.hricova@cestavon.sk

Sledujte nás na Instagrame